Znáte rozdíl mezi kvasinkovou infekcí a vaginální mykózou?

Ačkoli mohou kvasinková infekce a vaginální mykóza vykazovat velmi podobné příznaky, jedná se o odlišná onemocnění, která vyžadují odlišnou léčbu. Vagína je orgánem, který přináší potěšení, pomáhá přivést na svět děti, a nejen z těchto důvodů je jí nutné věnovat zvýšenou pozornost, když je něco v nepořádku.

Rozdíly mezi vaginální mykózou a kvasinkovou infekcí

Bakteriální vaginóza (mykóza) a kvasinková infekce jsou dva různé (a léčitelné) běžné typy vaginálních infekcí. Jsou to formy vaginitidy způsobené přemnožením normálních mikroorganismů, které jsou přítomny ve vaginální oblasti.

Mykóza je způsobena přemnožením bakterie zvané gardnerella vaginalise ve vaginální oblasti, která narušuje přirozené hodnoty pH, zatímco kvasinkové infekce jsou způsobeny přemnožením houby candida ve vagíně. Často se objevuje mykóza v těhotenství.

Hlavním rozdílem mezi BV a kvasinkovými infekcemi je specifický mikrob, který je způsobuje: BV je bakteriální infekce, zatímco kvasinková infekce je plísňová infekce. Zatímco oba typy infekcí mohou v některých případech způsobit pálení při močení, nejedná se o infekce močových cest, ale o infekci pochvy.

Příznaky

Tyto dva stavy sdílejí mnoho příznaků, ale mají také některé zřetelné rozdíly. Obojí může například způsobit abnormální výtok z pochvy, změnu zápachu a podráždění intimních partií.

I když jsou příznaky bakteriální vaginózy podobné příznakům kvasinkové infekce, věnujte pozornost vzhledu a „vůni“ vaginálního výtoku, abyste je mohli rozlišit.

Jak onemocnění rozlišit?

Jeden snadný způsob, jak rozlišit mezi těmito dvěma stavy, je zápach nebo jeho nedostatek. Výtok z BV má výrazný rybí zápach, zatímco výtok z kvasinkové infekce bývá bez zápachu.

BV výtok je také poměrně řídký, zatímco výtok z kvasinkové infekce má hustou konzistenci, často připomínající tvaroh.

Spolehlivé přípravky nejen pro boj s vaginální infekcí, ale také pto intimní hygienu objevíte na gynella. cz.