Co vše by měl „umět“ váš nový kočárek?

Na trhu narazíte na nepřebernou nabídku kočárků nejrůznějších typů. Jak a podle čeho vybrat ten správný, který bude ideálním právě pro vás? Kromě toho, že by měl splňovat vaše designové nároky, by měl být pro miminko pohodlným, funkčním, praktickým a bezpečným. Co by měl váš nový kočárek umět především, aby byl pro vás i miminko každodenní oporou?

Dostatek prostoru

Kočárek je celkem řádnou investicí a jeho pořízení jistě ubere část peněz z rodinného rozpočtu, proto je důležité vybrat kočárek, který vám vydrží a bude se hodit třeba i pro druhé miminko. Důležité je dbát na pořízení kočárku s prostornou korbou, aby mělo miminko dostatek místa, a to i v případě, když bude zabaleno v zimním fusaku. Nutná je také odpruženost korby. Oceníte jistě i možnost odvětrávání, sluneční clonu či prodlouženou stříšku.

Aretace

Abyste mohli v terénu trandit, jak o závod, je vhodné, aby byla u kočárku možná aretace předních kol. Lze je tedy nastavit tak, aby se otáčela kolem své osy či se dala snadno zablokovat.

Odolnost

Nutné je také vybírat kočárek, který bude mít odolná kola, nejlépe odpružená, která budou tlumit otřesy. V nabídce narazíte na kola pěnová, gumová a nafukovací.

Spolehlivé brzdy

Při koupi kočárku se také zaměřte na systém brzd, přičemž nejdůležitější je funkčnost a umístění zadních kol. Systém brzd musí být spolehlivý! Skvělé je, když má kočárek i ruční brzdu.

Možnost polohovatelnosti

Aby se mělo miminko v kočárku jako v bavlnce, je nutné vybírat polohovatelný kočárek, který nabízí dítěti dostatečný komfort a dbá o zdravý vývoj páteře. Jednotlivé části kočárku by se tak měly nechat polohovat na základě aktuální výšky dítěte a věku.

Designovka

Myslete při pořizování kočárku také na to, že nejde v prvním případě o design, ale o funkčnost. Pokud se vám tedy nějaký kočárek nelíbí jen, protože je černý, hoďte barvu za hlavu a vsaďte na kvalitu!