Znáte metodu podle Mojžíšové?

Stále více žen odsouvá dobu početí na později a nad čtyřicetiletými maminkami se dnes už nikdo nepozastavuje. S vysokým věkem matek také souvisí vzrůstající počet problémů s početím. Rehabilitační metoda cviků podle Mojžíšové již pomohla mnoha ženám. Soustava cviků pomáhá nejen pří problémech s plodností a je plně hrazena pojišťovnou.

Kdo byla Ludmila Mojžíšová?

Ludmila Mojžíšová se na rodila v r. 1932 na Ukrajině, ale působila jako zdravotní sestra v Praze. Celý život se zabývala rehabilitacemi a cviky zaměřené na ženskou neplodnost. Blízce spolupracovala s dr. Evženem Čechem, který jí pomáhal metodu ověřit.

Vše začalo úplnou náhodou, když pracovala jako zdravotní sestra na olympiádě a jiných vrcholových soutěžích. Zjistila, že sportovkyně, které cvičily její metodu k uvolnění pohybového aparátu, otěhotněly. Již nějaký čas se léčila pro neplodnost. U ostatních zmizely bolesti, nepravidelná nebo bolestivá menstruace

Vše souvisí se vším

A u cviků podle Mojžíšové to platí dvojnásobně. Metoda se soustředí na vyrovnávací cviky, zejména vyrovnání kostrče a žeber. To zajistí správnou funkčnost vnitřních orgánů. Cvičením uvolníte zkrácené svaly, dochází ke zlepšení prokrvení vnitřních orgánů. Sedavým zaměstnáním v kanceláři nebo jednotvárným pohybem v továrně ochabují svaly, které se vůbec nepoužívají. Vzniká špatné držení těla a to se snaží vše vyrovnat. A začarovaný kruh začíná. Přitom by stačilo trochu cvičení a kvalitní zdravotnická obuv.

Pro koho je cvičení vhodné?

Sedm z deseti neplodných žen, které tuto metodu cvičily, úspěšně otěhotněly a porodily. Metoda je vhodná i pro ženy, které se chystají na IVF. Zvýší tím šanci na udržení embrya. Bolestivá, nepravidelná nebo úplně chybějící menstruace a bolest při sexu trápí mnoho žen, cvičením se problémy sníží. Metoda pomáhá při bolestech zad, skolióze, bolestem hlavy, poruchám spánku, artróze kyčlí a inkontinenci. U mužů dochází ke zlepšení spermiogramu.

Jak na to?

Metodu vám musí předepsat váš lékař a vy podstoupíte prohlídku v rehabilitačním centru, které si vyberete. Rehabilitační pracovník vám předvede a naučí vás soustavu cviků, které dostanete vytištěné i domů. Cvičte podle jeho rozvrhu a pokynů. Buďte trpělivé, výsledek se dříve či později dostaví.