Péče o dítě je náročná, ale naplňující

Dítě potřebuje ke svému optimálnímu vývoji kontakt s lidmi (dětská kolébka nadosah rodičů), ale zároveň dostatek soukromí a intimity (dětská postýlka ve vlastním pokojíčku). Potřebuje prostor, ve kterém může rozvíjet svou fantazii (nebesa a moskytiéry do dětských postýlek, ozdobné volánky do dětských postýlek) a budovat své první nedotknutelné teritorium (ohrádky pro děti).

Narození a kojenecký věk

V prvním období života dítě většinou spí v dětské kolébce či dětské postýlce a tráví většinu dne v ložnici rodičů. Prostor, který pozoruje je poměrně malý, avšak z hlediska získávání vjemů velmi významný. Okolní svět, který kojenec vnímá, v něm vyvolává první dojmy, k nimž by rozhodně měl patřit pocit bezpečí a jistoty (zábrany do postýlek, bočnice do dětských postýlek, bezpečné boxy do dětských postýlek, mantinely do postýlek, klíny do dětských postýlek). K vytváření kladných pocitů přispívá nejen dobrý citový vztah k rodičům a blízkým lidem v jeho okolí, ale i samotné interiérové a nábytkové zařízení místnosti – přebalovací komody, přebalovací pulty, multifunkční dětské postýlky, kapsáře do postýlky, relaxační polštáře do dětských postýlek

Když dítě odloží kojeneckou láhev

Jakmile dítě přesáhne kojenecký věk a odloží kojenecké oblečení, kojeneckou láhev, zavinovačku a maminka odsávačku mateřského mléka, nároky na prostor a předměty začnou narůstat (ohrádky pro děti, golfové kočárky, kombinované kočárky, sportovní kočárky, jídelní židličky a další).

Druhý rok života znamená přelom

Přibližně od druhého roku života by mělo mít každé dítě vlastní pokoj a pokud ho nemá, potřebuje alespoň vlastní koutek na hraní. Pomalu nastane čas, kdy se spací vaky, přebalovací podložky a kočárky stanou nepotřebnými. Nutné bude vyměnit také hračky a kojenecké oblečení. Dětský pokoj nebo koutek by měl být uspořádán tak, aby sloužil nejen na spaní, hry, ukládání předmětů (šuplíky pro dětské postýlky, kapsáře do postýlky) či jiné činnosti, ale i pro přímý kontakt s vámi, rodiči. Mnoho pohody a radosti s vašimi andílky přeje eandilek.cz.