Kvalitní povlečení pro spokojený dětský spánek

Chystáte se k nákupu dětského povlečení a přemýšlíte nad tím, na co nesmíte zapomenout, aby se vašim ratolestem dobře spalo. Při nákupu dětského povlečení platí trochu jiná pravidla. Materiál, z něhož je povlečení vyrobeno, musí být kvalitní a prodyšný. V žádném případě nesmí být umělý, ten by mohl na jemné, dětské pokožce způsobit alergie či vyrážku.

Jaký zvolit materiál?

Ideální jsou materiály z přírodnin. Patří mezi ně bavlna, která je velmi příjemná, měkká a hebká. Kromě toho je pružná a nabízí nejen dobrou prodyšnost, ale i savost. Povlečení lze prát při vyšších teplotách. Mezi další vhodné materiály patří flanel, který je ideální pro období chladnější. Je savý a hebký na dotek. Dobrou volbou je i krep, který se vyrábí z bavlny a také má její vlastnosti. Pokud máte doma alergika, oceníte povlečení z mikrovlákna, které v létě chladí a v zimě udržuje příjemné teplo. Kromě toho, po vyprání velmi rychle schne a také si zachovává stálé barvy.

Na co ještě myslet?

Velmi důležité je myslet na zapínání. Dítě se o něj může poranit. Ideální je, pokud je zapínání umístěno ve vnitřní straně povlečení nebo je povlečení zakládací. Vhodné není zapínání na zip, o nějž se může dítě poškrábat. Ideální volbou nejsou ani knoflíky.

Pro děti je velmi důležitý vzhled, který dětem navozuje příjemnou atmosféru pro usínání. V nabídce dětského povlečení proto naleznete celou řadu motivů z oblíbených pohádek a dětských příběhů.

Zapomínat nesmíme ani na kvalitní prostěradlo. Dobrou volbou je bavlna nebo froté. Vzhledem k tomu, že současný trh nabízí širokou paletu barev, určitě barvu prostěradla sladíte s barevným tónem povlečení.

Tip na závěr:

Do postýlky můžete pořídit ochranný mantinel, který umístíte, pomocí šňůrek, po obvodu postýlky. Molitan, který je umístěný uvnitř mantinelu, chrání dítě během spánku.