Než půjdete kupovat látkové pleny

Každá budoucí maminka musí také řešit, kromě nákupu kojenecké výbavičky a kočárku, jaký druh plenek bude pro své miminko používat. V současně době se do popředí dostávají opět látkové plenky. V nabídce se nacházejí dvě základní skupiny. Jednu tvoří pleny univerzální, které jsou určené pro děti do váhy 15 kilogramů. Druhou pak tvoří plenky dle přesné váhové kategorie. Praktické informace získáte na webu latkovepleny.cz.

Podle čeho vybrat látkové pleny?

Než si pořídíte jakýkoli druh látkových plenek, je potřeba si ujasnit několik důležitých faktorů.

  • Údržba plenek

Pro údržbu plenek je potřeba brát v potaz tvrdost vody, která má vliv na výběr materiálu, z něhož jsou látkové pleny vyrobeny. Pokud máte vodu tvrdou, vyhýbejte se plenám z froté, to v tomto typu vody hrubne.

  • Množství

Množství plenek závisí na tom, jakým způsobem je budete sušit. Pokud na uschnutí nemusíte čekat delší dobu, neboť máte zahradu , sušárnu nebo sušičku na prádlo, není potřeba pořizovat větší zásobu.

  • Ekologie

Pokud dáváte přednost materiálům ekologickým, volte plenky z bambusu nebo biobavlny.

  • Velikost plenek

Jak již bylo psáno výše, plenky si můžete pořídit univerzální nebo dle hmotnosti miminka.

Univerzální varianta představuje finančně méně náročnou volbu, ale u malých dětí je potřeba vložit další savé vrstvy. Ty zvyšují objem plenky a rychleji se spotřebovávají.

Pokud zvolíte plenky dle hmotnosti miminka, déle vám vydrží, ale je to finančně vyšší investice.

  • Zapínání

I tady se nabízí hned několik možností. Jednou z nich jsou patentky, které se neopotřebovávají a mají dlouhou životnost. Další variantu představuje suchý zip, který sice dobře drží, ale nemá takovou výdrž během praní. Poslední možností je snappi sponka, která se sice snadno zapíná, ale pro chodící dítě to není zrovna ideální volba.