Jak vybrat kočárek pro miminko?

Kočárek je při pořizování výbavy pro vaše miminko jednou z největších a nejdůležitějších položek. Vždyť vaše děťátko v něm bude trávit spoustu času, takže je potřeba se zaměřit na výběr toho nejlepšího.

Záleží na životním stylu

Váš životní styl bude odrazovým můstkem při výběru toho správného a nejvhodnějšího kočárku. Měli byste se zamyslet nad tím, jestli budete trávit více času v přírodě, nebo ve městě.

Jaký kočárek vybrat do města

Pokud bydlíte ve městě a do přírody tolik nechodíte, zaměřte se na modely s menšími koly. Také zvažte velikost kočárku, pokud budete cestovat hromadnou dopravou nebo se pohybovat po rušnějších ulicích, s větším a těžším kočárkem se vám bude manipulovat hůř a pomaleji.

Kdy zvolit terénní kočárek

Naopak pokud rádi vyjíždíte do přírody, bydlíte na vesnici nebo procházku spojíte s venčením psa, uvažujte rovnou o koupi většího kočárku s odolnějšími koly.

Jaký kočárek vybrat pro kojence

Tyto kočárky jsou hlubší, určené pro děti do cca 8 měsíců věku a mají pouze jednu hlubokou korbu, která nejde kombinovat s dalšími variantami kočárku. Výhodou je větší prostor zajišťující pohodlí miminka. Také bývají dobře odpružené, takže není problém vyjet do náročnějšího terénu. Bohužel po pár měsících bude nutné se poohlédnout po jiném modelu. Ceny těchto kočárků se pohybují od 5 000 až do 17 000 korun.

Kombinované kočárky – postačí jeden

Pokud nechcete po půl roce opět vyhledávat nový kočárek, je pro vás vhodnou volbou tzv. kočárek 3 v 1. V tomto typu odvozíte dítě až do 3 let věku. Na jeden podvozek jde nainstalovat hluboká korbička, autosedačka a tzv. sporťák. U něj si můžete vybrat mezi pevnou a otočnou verzí. Pokud ale chcete co nejlehčí kočárek, tak je lepší zvolit variantu neotočného sporťáku. Tyto kombinované kočárky stojí 6 000 – 20 000 korun.

Starší děti svezete v „golfáči“

Tento typ vybírejte podle věku vašeho dítěte. Důležitým faktorem je, jestli se vaše dítě samo udrží vsedě. Pokud ne, tak je důležité, aby měl polohovatelnou opěrku zad i nožiček a aby byl dostatečně pohodlný.

Pokud však dokáže sedět, klidně vybírejte modely, které se nedají polohovat. Výhodou golfových kočárků je praktičnost, jednoduchá manipulace a možnost složení. Tyto kočárky jsou poměrně levné, dají se koupit už od 1 000 Kč.

Na co dále myslet

Při výběru toho správného kočárku je dobré se dále zaměřit na odpružení, celkovou hmotnost kočárku, bezpečnost a další příslušenství. Na trhu je v současné době celá řada výrobců a ceny se mohou výrazně lišit. V tomto případě je však dobré investovat do kvality a bezpečnosti. S tím vám může pomoci půjčka ihned, díky které se co nejdříve postaráte o bezpečí své ratolesti a zároveň o pohodlí své i vašeho dítěte.