Jak nejlépe pomoci svému dítěti s přijímacími zkouškami?

Nový školní rok je již v plném proudu a člověk se ani nenaděje a budou tady vánoční prázdniny. V případě, že se příští rok chystá vaše dítě na střední školu či gymnázium, pak byste měli myslet na to, že nastal nejvyšší čas pomalu zahájit přípravu na povinné přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka, které jsou pro žáky povinné. Včasná příprava na přijímačky je totiž základem úspěchu. A jak můžete svému dítěti pomoci?

Zjistěte si všechny informace o přijímačkách

Před zahájením přípravy byste si měli zjistit především co nejvíce informací o přijímačkách. Zjištěním informací totiž budete vědět, co dítě čeká a budete moci být jeho opora. Tyto informace najdete například na webových stránkách Cermatu, který přijímačky z matematiky a českého jazyka vytváří. Kromě toho na webu najdete i testy z předchozích let, které si může vaše dítě v rámci přípravy vyzkoušet.

Dále byste se měli zamyslet nad tím, na jakou školu by se vaše dítě rádo dostalo, jelikož některé školy stanovují v rámci přijímacího řízení i další kritéria (celkový prospěch, účast na olympiádách apod.), které mohou o přijetí rozhodnout.

Vyberte dítěti správný druh přípravy

Na základě zjištěných informací také budete lépe vědět, jaký druh přípravy pro své dítě zvolit. Nebojte se poradit i s učiteli vašeho dítěte, abyste zjistili, v jakých oblastech má největší mezery. To vše vám totiž pomůže v tom, aby cermat testy na přijímačky zvládlo vaše dítě úspěšně.

Důležitou roli v úspěchu hraje také výběr správné přípravy, jelikož existuje mnoho způsobů přípravy. Zvolit můžete například pro své dítě individuální doučování nebo můžete přihlásit svého žáka do kurzu. Jednu z nejúčinnějších metod přípravy pak představují přijímačky nanečisto, které se věnují nejen učivu, ale i různým strategiím a postupům řešení, probírají nejčastější chytáky a navíc zjistí, co od testů očekávat.