V bylinách se skrývá bohatství. O rakytníku to platí dvojnásob. Jeho blahodárné účinky pomáhají předcházet nemocem, ale také je účinně léčí.
Rakytník řešetlákový pochází z Asie, v současnosti jej ale můžeme najít na celém světě. A není divu. Často se využívá jako okrasný strom v zahradách. Když na přelomu března a dubna vykvete, vytvoří nádhernou ozdobu. Už předkové ale věděli, že nejde jenom o krásnou ozdobu. Rakytník má totiž blahodárné účinky, kterých se dá využít k prevenci i léčení různých chorob.
Rakytník – kvalitní prevence před onemocněním
Zajímavostí budiž fakt, že je možné rakytník zužitkovat celý. Nejžádanější jsou zejména plody. Jejich dužina se využívá k výrobě oleje. Vzniká z nich ale také šťáva z rakytníku. V dužině se navíc nachází největší množství vitaminu E, který je vhodný pro vaši pokožku. Využívá se také kůra stromu. Vyrábí se z ní totiž masti, jejichž účinky poznají zejména lidé s revmatickým onemocněním či onkologičtí pacienti.
Rakytník se může pyšnit širokým spektrem vitamínů. Kromě výše zmiňovaného vitamínu E obsahuje také vitamín B, C, A a K. Nejvyšší zastoupení ma vitamín C, který pomáhá zejména při prevenci nachlazení a chřipky. Je také vhodný jako skvělý „nakopávač“. Při dlouhodobém používání totiž pomáhá tělu vypořádat se s únavou.
Alternativy k rakytníku
S budováním imunity a udržením vitality pomohou i další doplňky stravy. Skvělou alternativou je guamár. Gymnema Sylvestre, jak jej někteří nazývají, pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Vhodný je tedy pro pacienty trpící diabetem. Snižuje také chuť na sladké, čímž dopomáhá k redukci hmotnosti. GlukoVital na hubnutí je dostupný v tabletách.
Další výbornou rostlinou je Vilcacora. Jedná se o revoluční objev peruánských indiánů, kteří na ni narazili před několika staletími. Pomáhá léčit řadu nemocí, ale také budovat imunitu a pevné zdraví. Pokud ji budete užívat pravidelně, kvalita vašeho života vzroste.