Zvažujete novou podlahu a přemýšlíte nad materiálem? A co třeba laminát

Laminát je materiál, který se pro výrobu podlahy používá velmi často. Podlahy laminátu nabízí i společnost Floor-experts a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je dobrý poměr kvality a ceny. Podívejte se na další důvody, které vás možná pro pořízení laminát – podlahy z laminátu přesvědčí.

Benefity podlahy z laminátu

Možná si nyní říkáte, že podlahy z laminátu nejsou příliš vzhledné. To možná bývala pravda v minulosti. Výroba i vzhled současných laminátových podlah prošly velkou změnou a podlahy z laminátu nacházejí stále více příznivců. Tento druh podlahy je vhodný jak do prostor obytných, tak do místností kancelářských. Nehodí se tam, kde je vlhko, tedy především do koupelny nebo kuchyně. Vybírat si můžete z celé škály dekorů v imitaci dřeva, ale i dalších materiálů.

  • Přijatelná cena

Jak již bylo řečeno výše, poměr ceny a kvality podlahy z laminátu je velmi příznivý. Materiál patří cenově do nižší kategorie, přesto nabízí vzhled podlahy dražšího rázu.

  • Časově nenáročná pokládka

Laminátovou podlahu není potřeba lepit, jednotlivé díly se pokládají postupně, po řadách, krásně do sebe zapadají. Díky tomu není pokládka podlahy časově náročná.

  • Životnost

Pokud je podlaha užívána běžným způsobem, má dosti dlouhou životnost. Její výhodou je i to, že časem nemění barvu a je odolná vůči skvrnám i oděru. Laminátovou podlahu můžete využít i v případě, že se chystáte na podlahové topení. Materiál vede velmi dobře teplo.

  • Bydlení s alergikem

Pokud s vámi ve společné domácnosti přebývá alergik, laminátová podlaha je vhodnou volbou. Má totiž antialergické a antistatické vlastnosti. Nedrží se na ní prach a nevytváří vhodné prostředí pro roztoče.

  • Údržba

Pro úklid laminátové podlahy vám postačí koště, mop nebo vysavač a může být i automatický robotický. Pokud chcete uskutečnit úklid za vlhka, postříkejte podlahu rozprašovačem a setřete mopem.