Propadlé tváře se nenosí: pronikněte s námi do tajů dermatologie

Kolagen se řadí mezi tělem přirozeně produkované proteiny. Je ovšem také velice oblíbeným produktem v kosmetice. Blahodárně působí na pleť a vlasy. Zlepšuje elasticitu pokožky, snižuje viditelnost vrásek a podporuje prokrvení. Laicky řečeno, je to právě kolagen, který zmírňuje dopad ochabnutí pokožky a propůjčuje ji baculatější tvar a mladistvější vzhled.

Role kolagenu v těle

Kolagen je protein, který slouží jako jeden z hlavních stavebních kamenů pro kosti, kůži, vlasy, svaly, šlachy a vazy. Tělo přirozeně vytváří kolagen, ale tato produkce se s věkem snižuje. Zejména u žen je tento fakt ovlivněn příchodem menopauzy. Během tohoto období přichází žena až o 30 procent produkce kolagenu.

Jak fungují kolagenové doplňky?

Kolagen se často prodává jako kosmetický doplněk. Můžete si ho zakoupit ve formě kapslí, ale je také k dostání v řadě krémů. Retinol podporuje tvorbu kolagenu, což je u kosmetických přípravků aplikovaných lokálně extra porcí kolagenu navíc. Kolagen je také dobré užívat i s dalšími vitamíny, např. vitamín C. Mimo něj je užitečné zařadit rovněž antioxidanty, které odbourávají vznik volných radikálů v těle. Kolagen patří taktéž mezi nejlepší vitamíny na vlasy.

Zbavte se všech toxinů – pleť se projasní

Ve finále se stane vaše pokožka mladistvější a zářivější. Nahromaděné toxiny za řadu let způsobí pravý opak. Pokožka bude vypadat staře a bez lesku. Tvorbu kolagenu můžete podpořit i konzumací ovoce a zeleniny. Obsahuje totiž antioxidanty, které zabraňují rozpadu kolagenu. Čím více tohoto proteinu budete mít, tím pevnější, plnější a zdravější bude i vaše pokožka. Je také nezbytné tělu dodat bílkoviny v podobě živočišných proteinů. Ty najdete v masu, vejcích a mléčných výrobcích.

Je tak čistě na vás, jakou formu kolagenových doplňků použijete. Důležité je, že budou fungovat tím správným způsobem a jsou kvalitní. Sledujte naše recenze kolagen na pleť.

Najdete tu řadu zajímavých suplementů, které zlepší pleti hydrataci, pružnost a zjemní i vrásky. I když je složité pochopit strukturu kolagenu, která je složena z řetězců aminokyselin – v závěru jde v podstatě o masivní molekulu. A jak se chránit úbytku kolagenu v našem těle? Pokud možno, kupte si v létě opalovací krém.