Látkové pleny jsou stále IN

Každý budoucí rodič přemýšlí nad tím, co vše je potřeba pro nově příchozí miminko pořídit. Kromě klasické výbavičky jsou to také plenky, které bude miminko po dobu minimálně jednoho roku potřebovat. Současný trh nabízí dvě základní skupiny. Jednu tvoří plenky jednorázové a druhou látkové pleny. Možná si nyní říkáte, že látkové pleny jsou již zastaralé, ale současné modely nabízejí velmi moderní provedení. Mají tvar kalhotek a zapínání je řešeno suchým zipem nebo patentky. Součástí je separační vložka, která udržuje miminko v suchu. Plenky se nepředepírají, skladují se na sucho, není třeba je namáčet.

Výhody látkových plen

Pro jejich výrobu se většinou používají přírodní materiály, mezi něž patří bavlna, konopí či bambus, který má přirozené antibakteriální vlastnosti. Svrchní kalhotky s patentky jsou určené pro pleny jsou prodyšné. Látkové plenky jsou příjemné a pohodlné, bez chemických látek, šetrné k životnímu prostředí a nabízejí velmi přijatelné ceny. Pro miminko jsou bezpečnější, neboť neobsahují žádné absorbční gely, které by mohly u citlivější dětské pokožky způsobovat nadměrné vysušování či tvorbu opruzenin. Jsou variabilní, existuje celá řada způsobů a možností balení. Vybrat si tak můžete variantu, která bude vyhovovat nejen vám, ale i vašemu miminku.

Také péče o plenky je snadná, není potřeba je žehlit a jednoduše je vyperete v pračce. Pro maminky, které se o praní nechtějí starat, existuje prádelna plen, to vám ušetří spoustu času.

Nakupujte online a z pohodlí domova

Látkové plenky můžete zakoupit v obchodech nebo si je jednoduše objednáte z e-shopu obchod-latkovepleny.cz.

Tento obchod se specializuje na moderní látkové pleny, které nabízí již velmi dlouhou dobu. Naleznete zde značky, které jsou nejen oblíbené, ale také prověřené. Samozřejmostí v nabídce jsou také prací prostředky, přírodní kosmetika a další potřeby pro miminka.

Vybrat si můžete pleny jedno nebo vícevrstvé, plenky jednovelikostní i novorozenecké plenky kalhotkové. Velkou výhodou jsou pleny separační, které omezují znečištění.