Otázka výběru gynekologa: Je lepší muž nebo žena?

Výběr gynekologa či gynekoložky nemusí být snadný. Každému může vyhovovat jiná nátura, samozřejmě vždy záleží také na samotné osobnosti lékaře. Přesto se říká, že muži nebývají tolik náladoví a nad problémem si udržují nadhled, ženy jsou naopak chápavější a do vašich problémů se umí lépe vcítit. Jaké zkušenosti máte vy?

Prvotní výběr

Většinou si gynekologa vybírají již mladé dívky, pro které není představitelné, že by je vyšetřoval muž, tedy gynekolog. Z tohoto důvodu si mladé dívky vybírají gynekoložku. Myslet byste však měli i na to, že v průběhu života můžete gynekologa či gynekoložku vyměnit a nespoléhat se jen na prvotní volbu v období dospívání.

Gynekoložka

Ženy a také maminky se často shodují na tom, že pro ně není akceptovatelné, aby se nechaly vyšetřit od „cizího“ muže, i když se jedná o lékaře. Přes tyto předsudky se buď můžete přenést, nebo půjdete ke gynekoložce. Gynekoložky bývají většinou více schopné vcítit se do problémů ženy. Mnohé ženy se také s lékařkou cítí příjemněji a nedělá jim problém svěřit se jim se zdravotními problémy, což může být pro některé ženy těžké, pokud chodí ke gynekologovi. Jednoduše ženy ženám v tomto ohledu často více důvěřují a berou gynekologa stále jako muže, který se do jejich pocitů nedokáže vcítit.

Gynekolog

Častěji však mají ženy jako svého lékaře gynekologa. Muži mají ve své profesi nadhled, nepodléhají náladám jako ženy a podle některých zkušeností jsou při prohlídkách mnohem jemnější. To vše však může posoudit jen žena, která absolvovala prohlídku u gynekologa i gynekoložky. Gynekologové jsou věcnější a mluví s pacientkami bez všech předsudků a jasně. Jsou to přeci jen také doktoři, kteří se vyznají ve svém oboru a nejsou zatíženi vlastními zkušenostmi v tomto ohledu. Muži se dokáží na váš problém podívat s nadhledem a hledat vhodné řešení.