Kreativní způsoby, jak využít dětské umění v domácnosti

Každý obrázek nebo každý výtvor vašeho dítěte je pro vás mistrovské dílo. Rozplýváte se nad šikovností svého potomka a děti mají chuť do dalšího tvoření. Děti jsou mnohem tvořivější a kreativnější než dospělí. Často svůj svět fantazie přenesou do svých výtvorů nebo obrázků. Přinášíme pár tipů, jak výtvory vystavit a svůj domov tak udělat originálním a veselým.

Magnetická tabule

Je vaše lednice již přetížena pod nánosem obrázků a fotografií. Pořiďte si magnetickou tabuli. Skvělé na ní je, že ji můžete umístit kdekoliv v domě nebo bytě. Existuje celá škála ozdobných, vtipných i vkusných magnetů. Od zvířat a květin až po dopisy a oblíbené kreslené postavičky nebo smajlíky.

Zarámujte obrázky namalované dětmi

Místo vystavování rodinných fotografií, proč byste nemohli zarámovat umělecká díla vašich dětí? Když děti uvidí svá díla zarámovaná a vystavená na polici nebo komodě či pověšené na zdi, jistě si tím získáte jejich důvěru a dítě bude mít ohromnou radost.

Korkové nástěnky

Klasické korkové desky jsou velmi užitečné. Neničte své zdi páskou nebo lepidlem a za pomoci barevných veselých špendlíku můžete zhotovit například fotografickou koláž. Korkovou nástěnku můžete mít jednu velkou nebo více menších, které můžete vystavit na police. Výtvor můžete kdykoliv nahradit jiným mistrovským dílem.

Kolážové plakáty

Shromážděte více obrázků svého dítěte a vytvořte koláž v kombinaci s fotografiemi dítěte, jak v tuto chvíli vypadá. Koláž zarámujte a vystavte. Opakujte koláž výtvorů vždy s aktuální fotografií dítěte každý rok. Můžete tak sledovat, jak se dítě rozvíjí a roste.

Oboustranné lepenky

Pokud vám trochu poškozené zdi nevadí, opatřete si oboustranné lepenky. Zvolte si jedno téma, v jakém se ponese duch celého dětského pokoje. Například les, námořníci nebo vesmír. Všechny výrobky, které se nějak zvoleného tématu dotýkají, nalepte po pokoji. Dítěti nezáleží na tom, jestli je vše vyrobené ze stejného materiálu, zda se to k sobě hodí nebo ladí se zbytkem pokoje. Mnoho výtvorů, které přinese ze školy nebo školy se dá takto využít, zejména témata louka a les.

Dekorační síť

Dekorační síť jednoduše pověsíte na zeď a pomocí malých barevných kolíčků můžete díla svých dětí vystavit. Výtvory můžete libovolně obměňovat. Tento způsob je velice oblíbený ve školkách a hernách pro své nízké náklady.