Vyzkoušejte tyto 3 tipy na báječné dobroty s příchutí zeleného čaje matcha

Japonský čaj matcha je znám především pro své antioxidační vlastnosti a příznivé působení na lidský imunitní systém. Konzumovat ho můžete teplý i studený v podobě prášku rozmíchaného ve vodě. Jeho mírně nasládlou a jemnou chuť si ale můžete užít také jako součást nejrůznějších moučníků a specialit, které si snadno připravíte i sami doma.

Jednoduché smoothie s čajem matcha

Jestliže nemáte příliš času, ale přesto si chcete dopřát například sladkou tečku po obědě anebo vydatný ranní koktejl, vyzkoušejte jednoduché smoothie s čajem matcha. Do nádobky smoothie mixéru nalijte přibližně 200 ml vlažného mléka, přidejte jeden oloupaný banán a několik pistáciových oříšků obsahujících další minerály, tuky a bílkoviny a dobře rozmixujte. Nakonec přisypte 2 čajové lžičky čaje matcha. Máte-li nápoj raději sladší, můžete jej dochutit lžičkou medu.

Domácí energetické čokoládové kuličky

Milujete čokoládu, ale zároveň byste rádi při její konzumaci dělali něco pro své tělo? Připravte si dokonalé čokoládové kuličky s japonským čajem matcha. Na směs budete potřebovat:

  • 1 balíček dětských piškotů
  • 200 gramů rozinek
  • 2 lžičky medu
  • 200 gramů lískových oříšků nebo mandlí
  • 2 lžičky čaje matcha
  • 2 lžičky guarany v prášku
  • 1 tabulku hořké čokolády

Postup:

Do mixéru nasypte piškoty, rozinky, oříšky, matcha a guaranu. Vše důkladně rozmixujte a promíchejte. Z hmoty tvořte malé kuličky, které namáčejte v čokoládě rozehřáté předem ve vodní lázni. Nechte v chladu utuhnout a pak si již jen užívejte přívalu chuti i energie.

Zmrzlina s matcha tea

Neutrácejte v létě za zmrzlinu, když si ji můžete připravit doma z několika základních ingrediencí, které najdete ve spíži či lednici. Čaj matcha si sice doma jako bylinku nevypěstujete, ale pohodlně ho koupíte v nejvyšší kvalitě dovážený přímo z Japonska. Na přípravu zmrzliny s příchutí matcha tea smíchejte 200 ml mléka s 1 lžící cukru a přiveďte k varu. Poté odstavte z ohně a do chladnoucího mléka přidejte trochu vanilky a 2 lžičky matcha tea. V jiné misce ušlehejte 1 kelímek smetany a opatrně přimíchejte do mléka. Směs poté přendejte do vhodné nádoby a nechte v mrazáku pořádně vychladit alespoň několik hodin. Matcha zmrzlinu můžete ozdobit lístky čerstvé máty.