Vydejte se na jih Chorvatska a poznejte jeho krásy

Jižní Chorvatsko je krásné místo na Zemi. Je to jeden z nejoblíbenějších regionů v Chorvatsku. Část této popularity pochází z Jaderského moře a samozřejmě Dubrovníku.

A i když Jaderské moře i Dubrovník stojí za to zažít, v jižním Chorvatsku je toho k návštěvě mnohem víc. Cesta do Chorvatska není jen o hodně známých místech.

Omiš a řeka Cetina

Počínaje severní částí jižního Chorvatska je město Omiš první, které při svých cestách na jih potkáte. Nebo pokud jedete opačným směrem, bude to poslední bod. Je to jedno z nejlepších míst pro dobrodružnou turistiku v jižním Chorvatsku. Jednou z hlavních atrakcí Omiše je řeka Cetina a její kaňon. Dovolená v Chorvatsku není jen o odpočinku na pláži.

Makarská riviéra a přírodní park Biokovo

O něco dále na jih leží Makarská riviéra a Makarska jako její hlavní město. Při projíždění jižním Chorvatskem nevyhnutelně projedete Makarskou riviérou a po vaší levé straně bude dominovat pohoří Biokovo (v případě, že jedete na jih). Makarská riviéra je krajinou, kterou si můžete užít jak při jízdě autem, tak při návštěvě některé z jejích atrakcí. Je plné pláží, je to pravděpodobně část nejlepších pláží v celém Chorvatsku. Než se vydáte hlouběji do jižního Chorvatska, doporučujeme se vykoupat na jedné z odlehlých pláží Makarské riviéry.

Ubytování si snadno zajistíte na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Web se soustředí na nabídku ubytování nejen na jih Chorvatska, ale na celou pevninu a ostrovy.

Národní park Mljet

Národní park Mljet je jediným národním parkem v jižním Chorvatsku a už to znamená, že stojí za to ho navštívit. Národním parkem není celý ostrov, ale pouze jeho malá část. Hlavní atrakcí národního parku Mljet jsou mělká jezera s teplou mořskou vodou. Čím je jezero mělčí, tím je teplota vyšší.