Vyberte si brýle, které vám budou slušet

Brýle jsou šikovným pomocníkem pro všechny, kteří mají jakoukoli poruchu zraku. Aby nám dobře sloužily a seděly, je potřeba jejich výběru věnovat řádnou pozornost. Vzhledem k tomu, že každý eshop s brýlemi poskytuje širokou nabídku, není výběr vůbec snadný. Zavítejte třeba na web hotovebryle.cz a můžete začít vybírat.

Na co se zaměřit při výběru brýlí?

Vzhledem k tomu, že obruby představují dominantní část brýlí, výrazně ovlivňují jejich celkový vzhled. Při výběru brýlí byste tedy měli obrubám věnovat náležitou pozornost.

Obruby s očnicemi

Tento typ brýlí představuje dominantu celého obličeje. Lemuje celý obvod čočky a brýle působí velmi výrazným dojmem. Jsou vhodnou volbou pro všechny, kdo touží po tom, aby brýle na obličeji vynikaly. Tento typ obrouček je navíc mechanicky velmi odolný.

Obruby bez očnic

Tento typ brýlí naopak působí velmi nenápadným dojmem. Základ představují čočky, nosník a stranice. Díky tomuto faktu působí brýle velmi jemným dojmem, až nenápadně. Žádným způsobem nenarušují obličejové rysy. Nevýhodou je jejich křehkost, je potřeba s nimi manipulovat velmi opatrně.

Poloobruby

Představují kompromis mezi oběma výše zmiňovanými modely. Ve většině případů mají tyto modely obruby v horní části skel. Tento model je velmi oblíbenou volbou. Působí přirozeným dojmem. Není ani jemný, ale ani výrazně nápadný.

Materiál brýlových obrouček

Jeho výběr má podstatný vliv na životnost brýlí, na nároky na údržbu a samozřejmě na celkový vzhled. Mezi nejčastější materiál patří plast, kov nebo titan.

Plastové obroučky jsou lehké. Vybrat si můžete z široké nabídky různých tvarů i barev. Plastové obroučky jsou odolné a díky nízké hmotnosti velmi pohodlné pro nošení.

Kovové obroučky jsou také odolné, navíc mají nižší pořizovací cenu. Nevýhodou je vyšší hmotnost. Na výběr máte z různých tvarů i variací.

Titanové obroučky jsou velmi elegantní a lehké. Vybrat si můžete z různých tvarů i barev. Nevýhodou je jejich vyšší cena.