Učte se od svých dětí! Mohou pro vás být velkou inspirací

Děti jsou úžasné a kromě toho, že my učíme je, mohou oni samy být pro nás velkou inspirací. Pozastavte se na chvíli ve veškerém shonu a uvědomte si, že jste rodičem úžasného dítěte, které i když občas zlobí, vzteká se a neposlouchá vás, je vaší součástí a učí vás radosti a novému pohledu na svět.

Role rodičů

Po narození vašeho potomka se stáváte rodičem, získáváte ve svém životě novou roli, s kterou se snažíte náležitě vyrovnat. Najít si však tu správnou pozici nemusí být zrovna jednoduché. Jistě sami přemýšlíte, mám být rozumným rodičem, spravedlivým, rozmazlujícím nebo přísným? Dobrý rodič by měl být od každého trochu, ale především by měl svému dítěti naslouchat.

Nemyslete na ostatní

Chce po vás dítě, abyste s ním řádili na pískovišti, běhali po lese nebo tančili na náměstí? Vám se nechce, protože na vás každý kouká a vy si připadáte trapně, navíc je to nerozumné? No, a! Děti jsou spontánní, otevřené a vnímají jen vaši lásku. Nemyslete jednou provždy na ostatní a učte se od svého dítěte radosti, energii, otevřenosti a cítění, které děti mají. Učí vás nejen trpělivosti, ale uvědomění si, co je v životě důležité, a co musíte jednoduše hodit za hlavu.

Změna hodnot

Představte si, že si žijete ve svém světě, kde se nahlas smát, zpívat, tančit, radovat se s dítětem není nic divného. Buďte vašemu dítěti oporou a ne rodičem, který kárá a s dítětem nespolupracuje. Děti vycítí, kdo je k nim upřímný a kdo je od srdce miluje. Pokud se před nimi někdo přetvařuje a nechce si s nimi hrát, u nich nikdy nebude mít úspěch. Nemyslete na to, co si budou myslet ostatní, ale jednejte tak, jak opravdu chcete. Buďte milujícím rodičem, se kterým dítě prožije jedinečné dětství plné radosti, a vy díky dítě okusíte ten blažený pocit šťastného rodičovství.