Patříte mezi milovníky čaje a neznáte Kusmi čaj? Pak byste to rozhodně měli napravit

Francie toho dala světu již opravdu hodně, excelentní módu poměrně, slušné automobily, výbornou kuchyni, ale také čaj. A ne jen tak ledajaký. Ze srdce Paříže k nám docestoval legendární Kusmi Tea, který je na světě již více než 150 let. Opravdu vyvážená chuť těchto čajových směsí se výborně hodí jak k samostatné konzumaci, tak jako doplněk k některým druhům pokrmů. Originální Kusmi čaj si můžete připravit klidně i u vás doma.

Pochází Kusmi Tea opravdu z Francie?

Vlastně úplně ne. Jeho zakladatelem Byl Pavel Michajlovič Kusmičov, z jehož jména je patrné, že se jednalo o Rusa. A svoji první čajovou směs Bouquet of Flowers dokonce namíchal ještě v carském Rusku. Stalo se tak roku 1867 a jejích jedinečných chuťových tónů si užíval i samotný car. Vlivem politické situace se pak Kusmičovův syn Vladimir v roce 1917 i s recepturami pro výrobu čaje přesunul do Francie. A právě tato země jej přijala s otevřenou náručí. Jeho čaj odtud mohl oslovit celý svět.

Jak je to s Kusmi čajem dnes?

V současné době se stále míchá více než 70 různých čajových směsí z nejlepších čajových lístků. Receptury jsou stále tajné a předávají se pouze mezi vyvolenými. Dokonce můžete navštívit již 2 butiky s Kusmi čajem v Praze. Naše hlavní město jako první ve Střední Evropě tomuto čaji poskytlo pozornost. Vybírat můžete z několika kategorií jedinečných čajů. Asi nejznámější a nejoblíbenější jsou ruské čajové směsi typické silnou chutí černého čaje ochuceného speciální koření a citrusy. Případně můžete zabrousit do chuti černého čaje obohacené o výtažky čokolády a vanilky. Pro ty, kteří by rádi něco udělali také pro svoje tělo, nabízí značka Kusmi wellness čaje, u nichž byly prokázány pozitivní detoxikační účinky na lidský organismus.

Dopřejte si bylinkový Kusmi čaj

Ochutnat můžete některou z bylinných organických směsí, kterou je doplněn černý čaj a nebo Rooibos. Čeká vás nejen úžasná chuť  čaje, ale také omamná vůně bylin. Svůj Kusmi Tea si můžete dokonce doma ještě vylepšit, věnujete-li svůj čas pěstování bylinek a přidáte-li si některé z nich do nápoje. Díky tomu si můžete připravit vlastní směs na míru a pochlubit se přátelům, že jste si vytvořili vlastní Kusmi čaj.