Dokonalá matrace pro kvalitní spánek

Každý z nás ví, že kvalitní spánek je důležitý pro náš organismu. O to více to platí o malých dětech. Aby jejich spánek nic nerušilo, je potřeba jim vybrat kvalitní matraci.

Výběr vhodné matrace

Pokud přemýšlíte nad tím, jak správně vybrat matraci, podívejte se na některé tipy.

Především je potřeba si uvědomit, pro koho je matrace určená. Každý dětský věk potřebuje speciální druh matrace. Do dětských postýlek je ideální matrace vyrobená z kokosových vláken. Ta zajistí nejen spokojený spánek, ale především správný růst a vývoj dětského tělíčka.

Starším dětem a studentům je určena především matrace tvrdší, bez profilových zón. Dobrou volbou nejsou matrace vyrobené z paměťové pěny.

  • Tvrdost a materiál matrace

Za nejměkčí jsou považovány matrace latexové nebo ze studené pěny. Dobře se přizpůsobují našemu tělu a brání v tvorbě otlaků. Mezi nejvíce využívané patří matrace středně tuhé. Ty napomáhají udržovat naši páteř v rovině. Pokud dáváte přednost matracím tvrdším, vybírejte takové modely, které jsou vyztuženy kokosovým vláknem.

Velmi důležitá je prodyšnost. Materiál, který neumožňuje odvětrávání potu, podporuje množení roztočů a je u něj vyšší riziko proležení matrace.

  • Potah matrace

Pokud chcete koupit matrace pro děti, zaměřte se také na potah. U malých spáčů se občas nevyhneme drobným nehodám a tak je dobré, pokud je potah snímatelný a dá se snadněji vyprat. Také je dobré, pokud se dá rozdělit na dvě části, jeho objem by nám pračka nemusela pojmout.

Pokud máte doma alergiky nebo osoby, které se více potí, můžete uvažovat o pořízení potahu s obsahem stříbra. To má pozitivní vliv na kvalitní spánek.

Pro naše nejmenší jsou pak určené speciální zdravotnické potahy, které jsou nepromokavé, ale zároveň dostatečně prodyšné.